انعقاد ۹ میلیارد تومانی قرارداد سرمایه‌گذاری در نمایشگاه اینوتکس
جمعه ۰۵ خرداد ۱۳۹۶

۵رییس مرکز فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران از انعقاد ۹ میلیاردی قرارداد و تفاهم‌نامه برای سرمایه‌گذاری در ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری خبر داد.

به گزارش دیپلماسی علم و فناوری به نقل از ایسنا، اکبر قنبرپور امروز در مراسم اختتامیه ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری با اشاره به جزییات برنامه‌های این نمایشگاه افزود: در این نمایشگاه چهار پاویون با هدف سرمایه‌گذاری اختراعات، سرمایه گذاری بر روی دانش فنی پژوهشگاه و همچنین دو رویداد تجاری‌سازی برگزار شد.

وی با بیان اینکه دو رویداد تجاری‌سازی در این نمایشگاه با حضور مخترعان برگزار شد، یادآورشد:‌ در بخش پاویون اختراعات ۴۰ اختراع منتخب بازار دارایی‌های فکری ارائه شد.

قنبرپور برگزاری فستیوال نوآوری‌های تجهیزات پزشکی را از دیگر برنامه‌های این رویداد نام برد و اضافه کرد: دراین فستیوال ۷ اختراع در حضور سرمایه‌گذاران معرفی شد.

به گفته وی در رویداد استارتاپ دمو، ۷ طرح با حضور ۲۵ سرمایه‌گذار معرفی شد.

رییس فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران از انعقاد ۶ تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در این نمایشگاه خبر داد و افزود: دستگاه خشک‌کن سقفی از جمله این قراردادها بوده است که در این قالب لیسانس این طرح به مدت ۱۰ سال واگذار شده است.

وی سیستم گرمکن برقی از جنس پلی‌اورتان را از دیگر قراردادهای سرمایه‌گذاری این نمایشگاه نام برد که لیسانس آن به مدت ۵ سال واگذار شد.

به گفته قنبرپور، همچنین قراردادهای طرح‌های شیرین‌کننده ارگانیک منعقد شد و در بخش دانش فنی پژوهشگاه‌ها و مراکز تحقیقاتی نیز ۵ تفاهم‌نامه به امضا رسید.

قنبرپور یادآور شد: موتور پیستونی به حجم ۵ میلیارد تومان، پماد التیام سبز با حجم ۱۰۰ میلیون تومان، هموسیلر و شلنگ کیسه خون با حجم ۸۵۰ میلیون تومان، مشارکت در ساخت لوله‌های خون‌گیری در خلاء با حجم ۷۵۰ میلیون تومان،‌ مشارکت در تولید زخم‌بست‌ها به جای بخیه با حجم ۷۵۰ میلیون تومان در این نمایشگاه به امضا رسیده است.

وی تاکید کرد: تا کنون ۹ میلیارد تومان قرارداد و تفاهم‌نامه سرمایه‌گذاری در ششمین نمایشگاه فناوری و نوآوری منعقد شده است.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *